This is Photoshop's version of Lorem Ipsn gravida nibh vel velit auctor aliquet.Aenean sollicitudin, lorem quis bibendum auci elit consequat ipsutis sem nibh id elit. quis bibendum auci elit.
+ 01145928421 SUPPORT@ELATED-THEMES.COM

Montaż rolety Dzień i Noc z systemem prowadzenia żyłkowego

Rolety Dzień i Noc stały się ulubioną konstrukcją konsumentów. Wszystko za sprawą możliwości regulacji ilości światła, które będzie docierać do pomieszczeń. Do tego jest to rozwiązanie eleganckie i charakteryzują się nieprzeciętnym stylem wykonania. Gdy dodamy system prowadzenia żyłkowego, zyskamy bardzo wygodny w eksploatacji produkt, dla którego częste uchylanie okna lub kąt nachylenia nie będą stanowić wyzwania.

Całą poniższą instrukcję znajdziesz również w wersji wideo. Dzięki temu możesz zobaczyć, jak postępować krok po kroku – zwłaszcza gdy któryś element instrukcji nie jest dla Ciebie do końca oczywisty i zrozumiały. Pamiętaj, że w razie ewentualnych komplikacji, wystarczy skontaktować się z naszym zespołem. Chętnie odpowiemy na Twoje pytania i pomożemy zażegnać każdy kłopot – niezależnie od etapu lub jego natury.

Instrukcja montażu rolet Dzień i Noc z systemem prowadzenia żyłkowego od A do Z

Jak przygotować zestaw rolety i komponentów montażowych do instalacji na ramie okiennej? Realizuj krok po kroku schemat z poniższej instrukcji lub wideo, przygotowanych przez naszych specjalistów:

 1. Rozpakuj zestaw rolety;
 2. Sprawdź, czy wszystkie komponenty zgodnie z instrukcją są w zestawie;
 3. Zapoznaj się z instrukcją krok po kroku.

 

Wszystko się zgadza i możesz zaczynamy? No to działamy:

 1. Zawiń końcówkę taśmę materiału i dociśnij;
 2. Wsuń taśmę do większej przegrody profilu;
 3. Przyklej dwustronną taśmę klejącą do bocznych uchwytów rolety;
 4. Umieść delikatnie dociski na haczykach, lecz nie dociskaj;
 5. Rozwiń żyłkę i na jednym końcu zwiąż pętlę;
 6. Drugi koniec żyłki przeciągnij przez boczny uchwyt;
 7. Powtórz ww. czynności z drugą żyłką;
 8. Umieść uchwyty boczne w haczykach;
 9. Włóż profil w uchwyty haczyków;
 10. Ustaw łańcuszek zgodnie z preferencją manipulacji (w zależności od strony montażu systemu zapięcie powinno znajdować się z tyłu);
 11. Umieść końcówki w rurce rolety i dociśnij je;
 12. Umieść roletę w bocznych uchwytach;
 13. Zamontuj końcówki w listwie obciążającej;
 14. Wsuń listwę do rolety;
 15. Złóż elementy uchwytów prowadzenia żyłkowego, lecz nie dociskaj ich.

 

Roleta jest praktycznie gotowa. Pozostaje kwestia montażu jej na ramie okiennej i przygotowanie do eksploatacji. Wystarczy w tylu celu postępować zgodnie z poniższym schematem:

 1. Odtłuść ramę okienną (wykorzystaj do tego celu specjalny preparat odtłuszczający lub ewentualnie sięgnij po zmywacz do paznokci);
 2. Dopasuj roletę do okna;
 3. Odklej taśmę mocującą;
 4. Dociśnij roletę i haczyki mocowania u góry;
 5. Przeprowadź żyłki przez końcówki listwy;
 6. Dopasuj uchwyty i nałóż je na ramę okienną;
 7. Przeprowadź żyłkę przez uchwyt i dociśnij ją;
 8. Powtórz powyższe czynności z drugiej strony;
 9. Odetnij nadmiar żyłki;

 

Skończone! Możesz cieszyć się dobrze wykonaną pracą i funkcjonalną roletą typu Dzień i Noc z systemem prowadzenia żyłkowego.

UWAGA! Łańcuszek może stanowić zagrożenie dla dzieci. Należy zatem ograniczyć ich kontakt z tym elementem i zabezpieczyć go w taki sposób, by nie miały one do niego dostępu. Jeśli w okolicy okna ustawione zostało łóżeczko dziecięce, należy odsunąć je – tak, by w razie poluzowania zapięcia łańcuszek nie wpadł do niego i nie stał się zagrożeniem dla zdrowia lub życia malucha.