This is Photoshop's version of Lorem Ipsn gravida nibh vel velit auctor aliquet.Aenean sollicitudin, lorem quis bibendum auci elit consequat ipsutis sem nibh id elit. quis bibendum auci elit.
+ 01145928421 SUPPORT@ELATED-THEMES.COM

Jakie rolety wybrać do salonu?

Wybór rolet do salonu to decyzja, która powinna być podyktowana przede wszystkim względami funkcjonalnymi i estetycznymi. Zastanawiając się nad tym, jakie rolety wybrać, warto wziąć pod uwagę nie tylko aspekt wizualny, ale również użytkowy.

Czynniki, takie jak m.in.:

  • budowa rolety,
  • system montażu,
  • przepuszczalność materiału, z jakiego została wykonana,
  • możliwość zarządzania stopniem nasłonecznienia/zacienienia pomieszczenia,
  • łatwość i wygoda obsługi systemu zacieniającego,

mają znaczący wpływ na komfort użytkowania pomieszczenia, a w efekcie na nasze zadowolenie z wybranego systemu. Nie bez znaczenia pozostaje również sposób, w jaki rolety będą użytkowane. Inne rolety wybierzemy do okien, których nie planujemy osłaniać przy pomocy firan czy zasłon, a inne do okien, w których roleta ma sensu stricte stanowić ochronę przed nadmiernym promieniowaniem słonecznym. W takim razie, jakie rolety do okien wybrać?

Rolety do mojego salonu – jakie wybrać?

Producenci systemów zacieniających oferują szeroki wachlarz rozwiązań zróżnicowanych pod względem:

  • systemu montażu,
  • funkcjonalności,
  • możliwego do uzyskania efektu wizualnego.

Biorąc pod uwagę mnogość i zróżnicowanie dostępnych systemów odpowiedź na pytanie o to, jakie rolety do okien wybrać, należałoby uzależnić od:

  • potrzeb: możliwość całkowitego zasłonięcia okna, , konieczność zasłonięcia wielkopowierzchniowych okien tarasowych, ochrony, swoboda zarządzania stopniem zacienienia okna a przed nadmiernym promieniowaniem słonecznym, ochrona przed spojrzeniami z zewnątrz,
  • wystroju wnętrza: wnętrze w stylu tradycyjnym, nowoczesny styl minimalistyczny, retro.

Kiedy wiemy już jakie funkcje będzie spełniała roleta w naszym salonie, jej wybór będzie o wiele łatwiejszy. Ważne jednak, aby wybierając rolety do okien wybrać dostawcę, który oferuje szeroki wybór rozwiązań z możliwością dostosowania kolorystyki materiału zacieniającego, jak również mechanizmu rolety do kolorystyki danego wnętrza. Nieoceniona może okazać się również możliwość zamówienia określonego systemu na wymiar – systemy osłon okiennych w standardowych rozmiarach nie zawsze można idealnie dopasować do ramy okiennej, co przekłada się na ograniczenie funkcjonalność rolety oraz obniżenie jej estetyki.

Jakie rolety do salonu? Który system sprawdzi się najlepiej?

Ogromną popularnością cieszą się w ostatnim czasie plisy, dzięki którym możemy swobodnie zarządzać nie tylko stopniem zacienienia pomieszczenia, ale również miejscem, w którym przesłaniamy otwór okienny. Plisy mogą być zaciągane od góry, dołu lub rozciągane w centralnym punkcie okna. Mimo swojej funkcjonalności i wysokiego komfortu użytkowania plisy nie sprawdzają się najlepiej w przestrzeniach, którym należy nadać walor „przytulności”. Wówczas najlepiej sprawdzą się rolety rzymskie, a w przypadku wysokich okien tarasowych Panele Track, dzięki którym możemy uzyskać wysoki walor dekoracyjny, a jednocześnie ochronę przed promieniowaniem słonecznym i niepożądanymi spojrzeniami z zewnątrz.

Nie zapominajmy również o łatwych w montażu i odznaczających się niebanalnym wzornictwem roletach wolnowiszących. Alternatywą dla minimalistycznych wnętrz są natomiast rolety w kasetach. Ciekawy efekt wizualny oraz dużą swobodę zarządzania poziomem zacienienia pomieszczenia możemy również uzyskać wybierając rolety dzień-noc. Te ostatnie doskonale sprawdzają się jako alternatywa dla zasłon i firan.

BOBIDECOR - Rolety na wymiar

Rolety i żaluzje na wymiar

Adres
20-211 Lublin, ul. Gospodarcza 23G

Zadzwoń do nas:
81-748-48-48
500-119-002

Napisz do nas:
biuro@bobi-decor.pl
info@bobi-decor.pl

Formularz kontaktowy: