This is Photoshop's version of Lorem Ipsn gravida nibh vel velit auctor aliquet.Aenean sollicitudin, lorem quis bibendum auci elit consequat ipsutis sem nibh id elit. quis bibendum auci elit.
+ 01145928421 SUPPORT@ELATED-THEMES.COM
Rolety dzień-noc

Jak zmierzyć rolety Dzień Noc?

Choć wymierzenie rolet nie wydaje się skomplikowane, gdy przychodzi do wykonania tego zadania okazuje się, że były to tylko pozory. Człowiek szybko zadaje sobie pytanie, jak je właściwie mierzyć? Wyliczyć szerokość samej szyby, czy okna wraz z listwami? Nie ma się czego wstydzić – w żadnej szkole tego nie uczą, a ponieważ rolety na okno są coraz popularniejsze, wiele osób chcących zamontować je w mieszkaniu wpisuje w wyszukiwarce internetowej frazy typu rolety dzień noc jak mierzyć. W poniższym tekście wyjaśnimy to krok po kroku.

Czym właściwie są rolety Dzień Noc?

Zacznijmy od definicji – czym są rolety Dzień-Noc? Mamy tu do czynienia z poziomymi roletami wewnętrznymi, które składają się z tkaniny o naprzemiennym układzie pasów. Pasy w zależności od struktury i przezierności tkaniny oraz odsłonięcia rolety, mają blokować światło albo wpuszczać je do środka pomieszczenia.

Warto wiedzieć, że te rolety na okno występują w dwóch różnych systemach: w kasecie z prowadnicami i mini. Mają także różną kolorystykę i desenie, dlatego to, jakie rolety wybrać pod względem estetycznym zależy wyłącznie od Ciebie. Duży wybór umożliwia dopasowanie najlepiej komponujących się z pomieszczeniem, w którym zostaną umieszczone.

Rolety Dzień Noc – jak mierzyć?

Dlaczego odpowiednie wymierzenie miejsca na rolety jest tak ważne? Nie chodzi tu tylko o aspekty estetyczne, czyli dokładne nałożenie rolety na okno. Przede wszystkim jest ono niezbędne do prawidłowego funkcjonowania rolet Dzień-Noc. Tkaniny muszą mieć wystarczająco dużo przestrzeni, by rozwijać się prawidłowo.

Do pomiaru szerokości i wysokości okna do rolet najlepsza będzie metalowa, zwijana miara. Jest ona niezbędna w momencie, w którym pomiarów dokonuje jedna osoba – metalowy koniec można zahaczyć o jedną krawędź.

Zaczynamy od dokładnego zmierzenia szerokości wyłącznie samej szyby okiennej. Następnie mierzymy szerokość szyby wraz z listwami przyszybowymi – czyli zaczepiamy miarkę na zewnętrznej stronie listwy i mierzymy długość do zewnętrznej strony listwy po drugiej stronie. Uwaga – listwa okienna to część ramy, która znajduje się najbliżej szyby. Następnie mierzymy skrzydło okna, czyli wysokość – od zewnętrznej krawędzi górnej ramy do zewnętrznej krawędzi dolnej. W ten sposób uzyskujemy szerokość i wysokość rolety. Wszystkie wyniki należy zapisać.

BOBIDECOR - Rolety na wymiar

Rolety i żaluzje na wymiar

Adres
20-211 Lublin, ul. Gospodarcza 23G

Zadzwoń do nas:
81-748-48-48
500-119-002

Napisz do nas:
biuro@bobi-decor.pl
info@bobi-decor.pl

Formularz kontaktowy: